Aktualności

Artykuły

Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne oraz Zespół Państwowych Szkół Plastycznych

im. Tadeusza Makowskiego w Łodzi

zapraszają na wernisaż wystawy pokonkursowej połączony z wręczeniem nagród i dyplomów

NAKRĘCENI NA FOTOGRAFIĘ 2017

dnia 17 lutego 2017 r. o godzinie 18:00

Galeria Fotografii ŁTF im. Eugeniusza Hanemana, Łódź, ul. Piotrkowska 102

Wystawę można oglądać w dniach 14 – 27 lutego 2017 r.

 

W DNIU 8 LUTEGO 2017 ROKU ODBYŁO SIĘ POSIEDZENIE JURY KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „NAKRĘCENI NA FOTOGRAFIĘ” W SKŁADZIE:

ANNA PERLIŃSKA – DYREKTOR ZPSP IM TADEUSZA MAKOWSKIEGO W ŁODZI 

SŁAWOMIR GRZANEK – PREZES ZARZĄDU ŁTF

ROBERT TARCZYŃSKI – SEKRETARZ ZARZĄDU ŁTF

IZABELA ZIELIŃSKA – KOMISARZ WYSTAWY

JURY PRZYZNAŁO NASTĘPUJĄCE NAGRODY:

1 MIEJSCE – SEBASTIAN ZIELIŃSKI – ZA 3 PRACE PT.„DROGA ŻYCIA”, „OTWÓRZ OCZY”, „NIE PĘKAJ”

GIMNAZJUM NR 8 W ŁODZI

2 MIEJSCE – ZOFIA ZYLAK – ZA DWIE PRACE PT. „ZIMA I”, „ZIMA II” – GIMNAZJUM NR 29 W ŁODZI

3 MIEJSCE – IGA CIEPIELIŃSKA – ZA PRACĘ PT. „GÓRY II” – PRYWATNE GIMNAZJUM ABIS W ŁODZI

WYRÓŻNIENIE – JAKUB WAWRZYNIAK – ZA DWIE PRACE PT. „CIENIE”, „RUCH” - GIMNAZJUM NR 13 W ŁODZI

WYRÓŻNIENIE – MARYSIA WILK – ZA PRACĘ PT. „SENNOŚĆ” – GIMNAZJUM NR 44 W ŁODZI

LISTA AUTORÓW ZAKWALIFIKOWANYCH NA WYSTAWĘ POKONKURSOWĄ

  1. JULITA BĘDKOWSKA - „MROCZNE CIENIE”, „LUSTRA”, GIMNAZJUM NR 44 W ŁODZI

  2. ZOFIA BOJANOWSKA - „O PORANKU”, GIMNAZJUM NR 29 W ŁODZI

  3. NATALIA CAŁA - „KAPADOCJA”, GIMNAZJUM NR 29 W ŁODZI

  4. IGA CIEPIELIŃSKA - „GÓRY I”, POSTAĆ Z CIENIEM”, PRYWATNE GIMNAZJUM ABIS W ŁODZI

  5. ALEKSANDRA GAWINEK - „NARNIA”, GIMNAZJUM NR 44 W ŁODZI

  6. NATALIA GĄSIŃSKA - „ORZEŁ NAD KOZBEGI”, GIMNAZJIM NR 29 W ŁODZI

  7. AGATA GRANOSIK - „SMOKO”, GIMNAZJUM NR 29 W ŁODZI

  8. MARIA JEZIORSKA - „SAMOLOT NAD GIEWONTEM”, GIMNAZJUM NR 29 W ŁODZI

  9. FILIP KABACIŃSKI - „KLUCZ”, „OTCHŁAŃ” ,GIMNAZJUM NR 29 W ŁODZI

  10. SYLWIA KLIMCZYK - „PRZENIKAJĄCY CHŁODEM”, „ZŁOCISTY MOMENT”, ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNYCH W RADOMSKU

  11. MARTA KONECZNA - „PEJZAŻ MORSKI”, GIMNAZJUM NR 13 W ŁODZI

  12. MONIKA KORDALA - BEZ TYTUŁU, GIMNAZJUM NR 44 W ŁODZI

  13. MARIANNA MACHNIKOWSKA - BEZ TYTUŁU I, BEZ TYTUŁU II, GIMNAZJUM NR 8 W ŁODZI

  14. FILIP MARSZAŁ - „ZACHÓD SŁOŃSKA W EDYNBURGU”, GIMNAZJUM NR 29 W ŁODZI

  15. ADAM MATUSIAK - „MIEJSKI ZACHÓD SŁOŃCA”, „MAGICZNY SZRON”, GIMNAZJUM NR 8 W ŁODZI

  16. MARTYNA MICHALSKA - „TAJEMNICZA DZIEWCZYNA”, „BIAŁA FABRYKA” GIMNAZJUM NR 20 W ŁODZI

  17. NATALIA NAMIELSKA - „WIELKIE OTWARCIE”, GIMNAZJUM NR 44 W ŁODZI

  18. FRANCISZEK NASKIEWICZ - „PONURA ZIMA”, GIMNAZJUM NR 32 W ŁODZI

  19. NATALIA PALUSZKIEWICZ - „BURSZTYNOWE OKO”, GIMNAZJUM NR 23 W ŁODZI

  20. OLIWIA PIETRZYKOWSKA - „ZEW”, GIMNAZJUM NR 32 W ŁODZI

  21. FILIP PŁACHTA - „HIBERNATUS”, „RUINY ZAMKU KAZIMIERZA WIELKIEGO W INOWŁODZU” GIMNAZJUM NR 30 W ŁODZI

  22. NIKOLINA PODSIADŁA - „MURAL”, PRYWATNE GIMNAZJUM ABIS W ŁODZI

  23. ZUZANNA PORTALEWSKA - „PORANEK W GÓRACH”, GIMNAZJUM NR 29 W ŁODZI

  24. MILENA ROGACZOWSKA - „JESIENNA ZADUMA”, „ZŁUDZENIE”, GIMNAZJUM NR 29 W ŁODZI

  25. MILENA ROGACZOWSKA - „ODBLASKI”, GIMNAZJUM NR 29 W ŁODZ

  26. MICHAŁ RUTA - „POŻEGNANIE”, GIMNAZJUM NR 29 W ŁODZI

  27. LILIANNA SOBIERAJ - BEZ TYTUŁU I, BEZ TYTUŁU II , BEZ TYTUŁU III , GIMNAZJUM NR 8 W ŁODZI

  28. SAMUEL SOKOŁOWSKI - BEZ TYTUŁU I, BEZ TYTUŁU II, GIMNAZJUM NR 38 W ŁODZI

  29. JAGODA SOLIŃSKA - „MIERZ WYSOKO”, GIMNAZJUM NR 29 W ŁODZI

  30. AMELIA SUŁKOWSKA - „ALERGENY”, „JEST ŹLE”, GIMNAZJUM NR 13 W ŁODZI

  31. SZYMON ŚWIĘCICKI - „KWIAT W PORANNEJ ROSIE”, „PAJĄK W PORANNEJ ROSIE”, GIMNAZJUM NR 39 W ŁODZI

  32. ZUZANNA SZTAJNERT - „KWIAT”, „KAKTUS”, PRYWATNE GIMNAZJUM ABIS W ŁODZI

  33. WOJCIECH STEFANIAK - „SURYKATKA”, „MGŁA”, GIMNAZJUM NR 38 W ŁODZI

  34. KAMIL SZYCHTA - „CHWILA RADOŚCI”, „ZE WSZYSTKICH SIŁ”, GIMNAZJUM NR 13 W ŁODZI

  35. JULIA SZYDA - „OSTATNIE CHWILE WAKACJI”, GIMNAZJUM NR 29 W ŁODZI

  36. JAKUB WAWRZYWNIAK - „IGŁY”, GIMNAZJUM NR 13 W ŁODZI

  37. NATALIA WINKLER - „JEZIORO W CZOŁPINIE”, GIMNAZJUM NR 29 W ŁODZI

 

 

Konkurs odbył się w środę, 25 stycznia 2017 r. o godz.18:30.

I nagroda Dominika Smagur

II nagroda Jan Sabela

III nagroda Piotr Pardus

Wyróżnienie Tadeusz Papis

Temat „Decydujący moment" Piotr Pardus

Prace konkursowe oceniało jury w składzie:

Tomasz Sobczak

Wojciech Anyszkiewicz

Maciek Kossowski

Ponadto na wystawę pokonkursową zakwalifikowały się prace następujących autorów:

Oleksii Babanin, Agnieszka Wojtera, Dominika Smagur, Dominika Szczocar, Maciej Śliwiński, , Michał Woźniakowsk, Maciej Wypłosz.

Komisarz konkursu: Robert Tarczyński

 

NASTĘPNY KONKURS 22.02.2017 r. GODZ. 18.30

Temat dodatkowy na luty: „Zamiana”

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii słuchaczy Centrum Kształcenia Ustawicznego Nowoczesnych Technologii w Łodzi, na kierunku Fotograf.

„Emigracja”

31 stycznia 2017 r. o godzinie 18:30, Galeria Fotografii im. Eugeniusza Hanemana,

Łódź, ul. Piotrkowska 102

Autorzy zdjęć:
Aleksander Adler, Alicja Barańska, Rafał Ciupa, Marlena Jabłońska, Piotr Jon, Tomasz Pawlak, Agnieszka Pietrzykowska, Jędrzej Przetakiewicz, Agata Przybyłek, Małgorzata Rybińska, Katarzyna Żurek

Zapraszamy na warsztaty pt. „Zabawa z cyjanotypią” które odbędą się 28 stycznia godzina 14:30 w Galerii Fotografii ŁTF im. Eugeniusza Hanemana przy ulicy Piotrkowskiej 102.

Podczas warsztatów każdy uczestnik będzie miał możliwość samodzielnego wykonania odbitek cyjanotypowych. Począwszy od przygotowania chemii i papieru poprzez uczulenie i naświetlanie aż po wstępne oprawienie gotowego zdjęcia.

Konkurs odbył się w środę, 28 grudnia 2016 r. o godz.18:30.

I nagroda Agnieszka Wojtera

II nagroda Tadeusz Papis

III nagroda Michał Woźniakowski

Wyróżnienie Piotr Pardus

Temat „Plama” Agnieszka Wojtera

Prace konkursowe oceniało jury w składzie:

Tomasz Sobczak

Piotr Kuczyński

Maciek Kossowski

Ponadto na wystawę pokonkursową zakwalifikowały się prace następujących autorów:

Agnieszka Wojtera, Dominika Smagur, Michał Woźniakowski

Komisarz konkursu: Robert Tarczyński

 

NASTĘPNY KONKURS 25.01.2017 r. GODZ. 18.30

Temat dodatkowy na styczeń: „Decydujący moment”

Zapraszamy na pokaz slajdów Krzysztofa Wojciechowskiego który odbędzie się 17 stycznia o godzinie 18:30 w Galerii Fotografii ŁTF im. Eugeniusza Hanemana przy ulicy Piotrkowska 102 w Łodzi.

Autor zaprezentuje pokaz przezroczy z pobytu w Barcelonie we wrześniu 2015 roku. Tematem prezentacji pt. „Gaudi – Sagrada Familia” będzie jedno z najwybitniejszych arcydzieł architektury światowej, której twórcą był Antoni Gaudi, żyjący na przełomie XIX i XX w. Twórca, którego dzieła wykraczały daleko poza ramy ówczesnych styli w architekturze światowej, twórcy unikalnego stylu zwanego „bimorfizmem”. Będziemy mieli możliwość bliżej poznać losy życia Gaudi’ego i jego twórczości oraz spojrzeć na katedrę nie tylko jako na piękny przykład architektury sakralnej, ale i na obiekt niezwykłej sztuki budowlanej i wyobraźni artysty, nazwanego również „samotnym kapłanem piękna”. Dzięki tej budowli Gaudi, Barcelona i Katalonia są połączeni ze sobą na zawsze.

 

Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne

zaprasza na wernisaż

57. WYSTAWY FOTOGRAFII ŁÓDZKIEGO TOWARZYSTWA FOTOGRAFICZNEGO

połączony z wręczeniem medali i dyplomów ŁTF za twórczość artystyczną

10 stycznia 2017 r. o godzinie 18.30

Galeria Fotografii ŁTF im. Eugeniusza Hanemana, Łódź, ul. Piotrkowska 102

 

 

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 1 stycznia 2017 zmarł nagle ojciec naszego Kolegi Wojtka Tkaczyńskiego.

Uroczystość pogrzebowa odbędzie się 5 stycznia(czwartek) o godzinie 13.00 na cmentarzu parafialnym w Działoszynie, przy ul. Cmentarnej.

 

Wojtku, przyjmij od nas wyrazy głębokiego współczucia z powodu śmierci taty.

Zaprasza na otwarcie Międzynarodowej Wystawy Fotografii z udziałem autorów zdjęć pt. AUTOPORTRET W KWADRACIE które odbędzie się 3 stycznia 2017 roku o godz. 18:30 w Galeria Fotografii ŁTF im. Eugeniusza Hanemana, Łódź przy ulicy Piotrkowska 102

Autorzy:

Grażyna Bednarek, Paweł Buczek, Małgorzata Cłapak, Dominika Cybuch, Tomasz Desperak,Natalia Giedryś, Krzysztof Głowacki, Sławomir Grzanek, Paweł Hejduk, Anna Jakubowska, Witold Jankowski, Krzysztof Jarczewski, Artur Jastrzębski, Katarzyna Józefowicz, Dominik Kamiński, Tomasz Kaźmierczak, Anna Kępa, Dariusz Kołek, Sylwia Kozłowska, Witold Krymarys, Krzysztof Kurowski, Bartek Kuśmierz,Krzysztof anin Kuzko, Tomasz Lenarczyk, Joanna Łabeńska, Izabela Maciejewska, Malwina Madler, Monika Malicka, Krzysztof Maliszewski, Małgorzata Markuszewska, Agnes Mezosi, Piotr Nadolski, Mariusz Nowicki, Bartosz Ogórkowski, Jana Okulska, Tadeusz Papis, Piotr Pardus, Dominika Pawełczyk, Sylwia Piasecka, Anna Pietrzyk, Sebastian Presler, Jolanta Przychoda, Zbigniew Ptaszek, Katarzyna Rozen, Dobrawa Rutkowska, Wiktor Sawiuk, Ryszard Sąsiadek, Piotr Sikora, Tomasz Sobczak, Agnieszka Stępka, Alesia Svoiczyk, Piotr Szczegłów, Kamila Szwalbe, Marcin Świniarski, Robert Tarczyński, Edward Tomaszewski, Krzysztof Tomaszewski, Adrianna Trybuchowicz-Mojska, Maria Tymińska, Agnieszka Westfal, Tadeusz Wijata, Krzysztof Wojciechowski, Agnieszka Wojtera, Romuald Woźniak, Iga Woźniak, Krzysztof Ziętkowski.

 

Wystawę można oglądać od dnia 28 grudnia 2016 r. do dnia 9 stycznia 2017 r.

Link do pobrania katalogu.

http://ltf.com.pl/download/Katalog%20-%20Autoportret.pdf

Strona 1 z 3