Aktualności

Artykuły

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy pokonkursowej  

„FOTOGRAF ROKU 2017”

Będziecie Państwo mogli zobaczyć najlepsze zdjęcia przyrodnicze wykonane przez członków Okręgu Łódzkiego Związku Polskich Fotografów Przyrody.

Zapraszamy, wystawę można oglądać do 10 kwietnia 2017 r. 

Galeria Fotografii ŁTF im. Eugeniusza Hanemana, Łódź, ul. Piotrkowska 102

 

 

Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne

oraz

Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi, Katedra Fotografii

zapraszają na wystawę zdjęć studentów z pracowni prof. Mirosława Araszewskiego

IMAGINACJE

Magdalena Armat, Jesika Ciapa, Dorota Deka, Patryk Koc,
Bartłomiej Kuśmierz, Sandra Moryń-Lech, Nadzeya Haretskaya,
Edyta Rogozińska, Justyna Stasiak, Khrystyna Vanivska, Marcelina Wrona.

21 marca 2017 r. o godz. 18.30

Galeria Fotografii ŁTF, im. Eugeniusza Hanemana, Łódź, ul. Piotrkowska 102

wystawę można oglądać w dniach 14 - 27.03.2017 r.

 

 

Pogrzeb Włodzimierza Małka odbędzie się we wtorek 14 marca o godz 13:30 na cmentarzu ewangelicko-augsburskim, ul. Ogrodowa 43 w Łodzi

Włodzimierz Małek

Urodzony w 1935 w Łodzi. Artysta fotografik, członek rzeczywisty Związku Polskich Artystów Fotografików od 1981 r. oraz Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego od 1968 r. od 2010 r. członek honorowy. Brał udział w ok. 100 wystawach fotografii artystycznej w kraju i za granicą. Najcenniejsze wyróżnienia to: srebrny medal na 17 Dorocznej Wystawie Fotografiki ŁTF (Łódź 1970) oraz zloty medal na VI Trienalle Fotografii Teatralnej (Nowy Sad, Jugosławia 1980). Autor indywidualnych wystaw i albumów: „Balet” (Łódź 1978), „Zraniona pamięć” (Łódź 1987), „Detal architektoniczny ul. Piotrkowskiej” (Łódź 1990) oraz albumów: „Łódź – barwy miasta”, „Ginące piękno”, „Łódź-miasto w sercu Europy”, „Piękno ziemi łódzkiej” oraz „Bieszczady”. Laureat nagrody ZŁOTY EKSLIBRIS za rok 2007 w kategorii Najlepsze Wydawnictwo Albumowe o Łodzi – „Łódź, Barwy Miasta”.

Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii

Tomasza Sobczaka

„RE – MEDIUM”

28 lutego 2017 r. o godz. 18:30

Galeria Fotografii ŁTF im. Eugeniusza Hanemana

Łódź, ul. Piotrkowska 102

wystawę można oglądać w dniach 28.02 – 13.03.2017 r.

Na początku kwietnia,  jak co roku, Łódź stanie  się polską stolicą fotografii i filmowania.
W terminie 6 – 8 kwietnia, podczas trzech dni imprezy, swoje święto obchodzić będą  wszyscy ci, których pasją jest utrwalanie świata w kadrze zdjęciowym i filmowym. Targi FILM VIDEO FOTO są największym wydarzeniem wystawienniczym branży fotograficznej oraz rejestracji dźwięku i obrazu w Europie Środkowo-Wschodniej.

Konkurs odbył się w środę, 22 lutego 2017 r. o godz.18:30.

I nagroda Dominika Smagur

II nagroda Jan Sabela

III nagroda Piotr Pardus

Wyróżnienie Aneta Wójcik

Temat „Zamiana" Maciej Wypłosz

Prace konkursowe oceniało jury w składzie:

Tomasz Sobczak

Wojciech Anyszkiewicz

Maciek Kossowski

Ponadto na wystawę pokonkursową zakwalifikowały się prace następujących autorów:

Piotr Pardus, Jan Sabela,Dominika Smagur, Michał Woźniakowski, Aneta Wójcik.

Komisarz konkursu: Sławomir Grzanek

 

NASTĘPNY KONKURS 29.03.2017 r. GODZ. 18.30

Temat dodatkowy na marzec: „Aura”

Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne oraz Zespół Państwowych Szkół Plastycznych

im. Tadeusza Makowskiego w Łodzi

zapraszają na wernisaż wystawy pokonkursowej połączony z wręczeniem nagród i dyplomów

NAKRĘCENI NA FOTOGRAFIĘ 2017

dnia 17 lutego 2017 r. o godzinie 18:00

Galeria Fotografii ŁTF im. Eugeniusza Hanemana, Łódź, ul. Piotrkowska 102

Wystawę można oglądać w dniach 14 – 27 lutego 2017 r.

 

W DNIU 8 LUTEGO 2017 ROKU ODBYŁO SIĘ POSIEDZENIE JURY KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „NAKRĘCENI NA FOTOGRAFIĘ” W SKŁADZIE:

ANNA PERLIŃSKA – DYREKTOR ZPSP IM TADEUSZA MAKOWSKIEGO W ŁODZI 

SŁAWOMIR GRZANEK – PREZES ZARZĄDU ŁTF

ROBERT TARCZYŃSKI – SEKRETARZ ZARZĄDU ŁTF

IZABELA ZIELIŃSKA – KOMISARZ WYSTAWY

JURY PRZYZNAŁO NASTĘPUJĄCE NAGRODY:

1 MIEJSCE – SEBASTIAN ZIELIŃSKI – ZA 3 PRACE PT.„DROGA ŻYCIA”, „OTWÓRZ OCZY”, „NIE PĘKAJ”

GIMNAZJUM NR 8 W ŁODZI

2 MIEJSCE – ZOFIA ZYLAK – ZA DWIE PRACE PT. „ZIMA I”, „ZIMA II” – GIMNAZJUM NR 29 W ŁODZI

3 MIEJSCE – IGA CIEPIELIŃSKA – ZA PRACĘ PT. „GÓRY II” – PRYWATNE GIMNAZJUM ABIS W ŁODZI

WYRÓŻNIENIE – JAKUB WAWRZYNIAK – ZA DWIE PRACE PT. „CIENIE”, „RUCH” - GIMNAZJUM NR 13 W ŁODZI

WYRÓŻNIENIE – MARYSIA WILK – ZA PRACĘ PT. „SENNOŚĆ” – GIMNAZJUM NR 44 W ŁODZI

LISTA AUTORÓW ZAKWALIFIKOWANYCH NA WYSTAWĘ POKONKURSOWĄ

  1. JULITA BĘDKOWSKA - „MROCZNE CIENIE”, „LUSTRA”, GIMNAZJUM NR 44 W ŁODZI

  2. ZOFIA BOJANOWSKA - „O PORANKU”, GIMNAZJUM NR 29 W ŁODZI

  3. NATALIA CAŁA - „KAPADOCJA”, GIMNAZJUM NR 29 W ŁODZI

  4. IGA CIEPIELIŃSKA - „GÓRY I”, POSTAĆ Z CIENIEM”, PRYWATNE GIMNAZJUM ABIS W ŁODZI

  5. ALEKSANDRA GAWINEK - „NARNIA”, GIMNAZJUM NR 44 W ŁODZI

  6. NATALIA GĄSIŃSKA - „ORZEŁ NAD KOZBEGI”, GIMNAZJIM NR 29 W ŁODZI

  7. AGATA GRANOSIK - „SMOKO”, GIMNAZJUM NR 29 W ŁODZI

  8. MARIA JEZIORSKA - „SAMOLOT NAD GIEWONTEM”, GIMNAZJUM NR 29 W ŁODZI

  9. FILIP KABACIŃSKI - „KLUCZ”, „OTCHŁAŃ” ,GIMNAZJUM NR 29 W ŁODZI

  10. SYLWIA KLIMCZYK - „PRZENIKAJĄCY CHŁODEM”, „ZŁOCISTY MOMENT”, ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNYCH W RADOMSKU

  11. MARTA KONECZNA - „PEJZAŻ MORSKI”, GIMNAZJUM NR 13 W ŁODZI

  12. MONIKA KORDALA - BEZ TYTUŁU, GIMNAZJUM NR 44 W ŁODZI

  13. MARIANNA MACHNIKOWSKA - BEZ TYTUŁU I, BEZ TYTUŁU II, GIMNAZJUM NR 8 W ŁODZI

  14. FILIP MARSZAŁ - „ZACHÓD SŁOŃSKA W EDYNBURGU”, GIMNAZJUM NR 29 W ŁODZI

  15. ADAM MATUSIAK - „MIEJSKI ZACHÓD SŁOŃCA”, „MAGICZNY SZRON”, GIMNAZJUM NR 8 W ŁODZI

  16. MARTYNA MICHALSKA - „TAJEMNICZA DZIEWCZYNA”, „BIAŁA FABRYKA” GIMNAZJUM NR 20 W ŁODZI

  17. NATALIA NAMIELSKA - „WIELKIE OTWARCIE”, GIMNAZJUM NR 44 W ŁODZI

  18. FRANCISZEK NASKIEWICZ - „PONURA ZIMA”, GIMNAZJUM NR 32 W ŁODZI

  19. NATALIA PALUSZKIEWICZ - „BURSZTYNOWE OKO”, GIMNAZJUM NR 23 W ŁODZI

  20. OLIWIA PIETRZYKOWSKA - „ZEW”, GIMNAZJUM NR 32 W ŁODZI

  21. FILIP PŁACHTA - „HIBERNATUS”, „RUINY ZAMKU KAZIMIERZA WIELKIEGO W INOWŁODZU” GIMNAZJUM NR 30 W ŁODZI

  22. NIKOLINA PODSIADŁA - „MURAL”, PRYWATNE GIMNAZJUM ABIS W ŁODZI

  23. ZUZANNA PORTALEWSKA - „PORANEK W GÓRACH”, GIMNAZJUM NR 29 W ŁODZI

  24. MILENA ROGACZOWSKA - „JESIENNA ZADUMA”, „ZŁUDZENIE”, GIMNAZJUM NR 29 W ŁODZI

  25. MILENA ROGACZOWSKA - „ODBLASKI”, GIMNAZJUM NR 29 W ŁODZ

  26. MICHAŁ RUTA - „POŻEGNANIE”, GIMNAZJUM NR 29 W ŁODZI

  27. LILIANNA SOBIERAJ - BEZ TYTUŁU I, BEZ TYTUŁU II , BEZ TYTUŁU III , GIMNAZJUM NR 8 W ŁODZI

  28. SAMUEL SOKOŁOWSKI - BEZ TYTUŁU I, BEZ TYTUŁU II, GIMNAZJUM NR 38 W ŁODZI

  29. JAGODA SOLIŃSKA - „MIERZ WYSOKO”, GIMNAZJUM NR 29 W ŁODZI

  30. AMELIA SUŁKOWSKA - „ALERGENY”, „JEST ŹLE”, GIMNAZJUM NR 13 W ŁODZI

  31. SZYMON ŚWIĘCICKI - „KWIAT W PORANNEJ ROSIE”, „PAJĄK W PORANNEJ ROSIE”, GIMNAZJUM NR 39 W ŁODZI

  32. ZUZANNA SZTAJNERT - „KWIAT”, „KAKTUS”, PRYWATNE GIMNAZJUM ABIS W ŁODZI

  33. WOJCIECH STEFANIAK - „SURYKATKA”, „MGŁA”, GIMNAZJUM NR 38 W ŁODZI

  34. KAMIL SZYCHTA - „CHWILA RADOŚCI”, „ZE WSZYSTKICH SIŁ”, GIMNAZJUM NR 13 W ŁODZI

  35. JULIA SZYDA - „OSTATNIE CHWILE WAKACJI”, GIMNAZJUM NR 29 W ŁODZI

  36. JAKUB WAWRZYWNIAK - „IGŁY”, GIMNAZJUM NR 13 W ŁODZI

  37. NATALIA WINKLER - „JEZIORO W CZOŁPINIE”, GIMNAZJUM NR 29 W ŁODZI

 

 

Konkurs odbył się w środę, 25 stycznia 2017 r. o godz.18:30.

I nagroda Dominika Smagur

II nagroda Jan Sabela

III nagroda Piotr Pardus

Wyróżnienie Tadeusz Papis

Temat „Decydujący moment" Piotr Pardus

Prace konkursowe oceniało jury w składzie:

Tomasz Sobczak

Wojciech Anyszkiewicz

Maciek Kossowski

Ponadto na wystawę pokonkursową zakwalifikowały się prace następujących autorów:

Oleksii Babanin, Agnieszka Wojtera, Dominika Smagur, Dominika Szczocar, Maciej Śliwiński, , Michał Woźniakowsk, Maciej Wypłosz.

Komisarz konkursu: Robert Tarczyński

 

NASTĘPNY KONKURS 22.02.2017 r. GODZ. 18.30

Temat dodatkowy na luty: „Zamiana”

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii słuchaczy Centrum Kształcenia Ustawicznego Nowoczesnych Technologii w Łodzi, na kierunku Fotograf.

„Emigracja”

31 stycznia 2017 r. o godzinie 18:30, Galeria Fotografii im. Eugeniusza Hanemana,

Łódź, ul. Piotrkowska 102

Autorzy zdjęć:
Aleksander Adler, Alicja Barańska, Rafał Ciupa, Marlena Jabłońska, Piotr Jon, Tomasz Pawlak, Agnieszka Pietrzykowska, Jędrzej Przetakiewicz, Agata Przybyłek, Małgorzata Rybińska, Katarzyna Żurek