„KOBIETY MOICH MARZEŃ” BARTOSZ

 • Warsztaty fotograficzne indywidualne i grupowe dla młodzieży i dorosłych
  Warsztaty fotograficzne indywidualne i grupowe dla młodzieży i dorosłych
 • Magia Dnia 2024
  Magia Dnia 2024
 • Julian Sojka - W ostatnim momencie
  Julian Sojka - W ostatnim momencie
 • MISTRZOWSKIE WARSZTATY – Zbigniew Wichłacz – Człowiek w przestrzeni miejskiej
  MISTRZOWSKIE WARSZTATY – Zbigniew Wichłacz – Człowiek w przestrzeni miejskiej

Artykuły

„KOBIETY MOICH MARZEŃ” BARTOSZ

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

08.03.2014 – 27.03.2014

Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne

Wystawa fotografii Nino Verona  pt. "Kobiety moich marzeń" 

Wernisaż wystawy odbył się 8 marca br. (sobota) o godz. 18.00 w Galerii Fotografii im. Eugeniusza Hanemana - Łódź, Piotrkowska 102.

KOBIETY MOICH MARZEŃ

„Kobiety moich marzeń” to zbiór fotografii przedstawiających nagość w sposób zmysłowy i delikatny. Modelki na fotografiach NinoVerona, zarówno eteryczne muzy jak i posągowe piękność, magnetyzują widza i kuszą subtelnym erotyzmem.
Ekspozycja obejmuje 30 prac z ostatnich 4 lat i jest kontynuacją wystawy prezentowanej w Bielsku-Białej w czerwcu 2013 roku. Ponad połowa prac to materiał wcześniej niepublikowany. Wśród wystawianych zdjęć znajdują się również te, które zapewniły NinoVeronowi zwycięstwo w konkursie Fotoerotica 2013.

Niezmiennie myślą wiodącą jest piękno kobiecego ciała. Fotografie plenerowe przeplatają się ze studyjnymi, wnętrza przenikają się ze światem zewnętrznym gdzie nagość na co dzień nie ma wstępu.  

Wśród wielu pięknych kobiet znalazł się również jeden, wyjątkowy model – Andrzej Bersz. Jego obecność na tej, poświęconej kobietom, wystawie jest dopełnieniem, punktem łączącym dwa światy – kobiecy i męski. „Kobiety moich marzeń” to rodzaj hołdu składanego ulotności i nietrwałości cielesnego piękna, podkreślanego przez świadome operowanie światłem i kadrem. Sposób, w jaki Fotograf postrzega kobiety zamknięty w ramy czarno-białego kwadratu oddany zostaje widzowi. Na krótką chwilę, zaglądając do zapomnianych pokoi, pięknych komnat czy odwiedzając ukryte zakątki gość wystawy spotykaj kobiety marzeń… nieco nierealne, utkane ze światła i szarości.

Bartosz "NinoVeron" Brudek - na co dzień prowadzi firmę internetową, ale każdą wolną chwilę poświęca fotografii i podróżom. Urodzony w Sosnowcu (rocznik ‘76), tam też ma swoje studio fotograficzne i bazę wypadową na sesje. Zaczynał od fotografii sportowej, ale od wielu lat specjalizuje się w czarno-białych aktach i portretach wykonywanych tradycyjną techniką, czyli aparatem analogowym. Najlepiej czuje się fotografując kobiety w stylowych wnętrzach lub w plenerze

Zdjęcia NinoVerona zwyciężyły w tegorocznej edycji największego w Polsce konkursu dla fotografów aktu - FOTOEROTICA 2013. Wystawa „Kobiety moich marzeń” obejmuje również nagrodzone prace, które pierwszy raz będzie można zobaczyć w dużym formacie.

Czytany 3416 razy