„ ZBLIŻENIA” PIOTRKOWSKIE TOWARZYSTWO FOTOGRAFICZNE „FCZTERY”

 • Warsztaty fotograficzne indywidualne i grupowe dla młodzieży i dorosłych
  Warsztaty fotograficzne indywidualne i grupowe dla młodzieży i dorosłych
 • Magia Dnia 2024
  Magia Dnia 2024
 • Julian Sojka - W ostatnim momencie
  Julian Sojka - W ostatnim momencie
 • MISTRZOWSKIE WARSZTATY – Zbigniew Wichłacz – Człowiek w przestrzeni miejskiej
  MISTRZOWSKIE WARSZTATY – Zbigniew Wichłacz – Człowiek w przestrzeni miejskiej

Artykuły

„ ZBLIŻENIA” PIOTRKOWSKIE TOWARZYSTWO FOTOGRAFICZNE „FCZTERY”

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

11.02.2014 – 06.03.2014

Wernisaż wystawy odbył się dnia 11 lutego 2014 roku o godz. 18.30

Galeria Fotografii ŁTF im. Eugeniusza Hanemana, Łódź, ul. Piotrkowska 102 autorzy zdjęć:

Sławomir Hoffer, Grzegorz Kieruzel, Dariusz Kołek, Wiesław Kowalski, Tomek Lenarczyk, Darek Łaski, Sławomir Mielczarek, Artur Stępień, Jacek Szewczyk, Justyna Ścieglińska, Monika Troszok, Marcin Wężyk, Mariusz Widawski, Aleksandra Wojtania, Jacek Woland, Tomasz Zygier

Nasza wystawa pt. „Zbliżenia”, którą prezentujemy w Galerii Fotografii ŁTF-u, na zaproszenie Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego, jest z racji swojego charakteru jedynie wybiórczym i bardzo ograniczonym przeglądem zdjęć naszych Kolegów. Zdjęcia pochodzą z różnych projektów, wystaw, prezentacji, powstały w różnym czasie. Staraliśmy się tak ją przygotować, aby była różnorodna i ciekawa dla widza. Mamy nadzieję, że nam się to udało, ale jak to zwykle bywa zweryfikują nasze zamierzenia widzowie. W „Zbliżeniach”, chcemy przybliżyć naszą twórczość fotograficzną, jak też „zbliżyć się” do naszych Kolegów z ŁTF-u, z którymi nota bene, mamy dobre kontakty już od wielu lat. 

Piotrkowskie Towarzystwo Fotograficzne Fcztery 

Stowarzyszenie powstało na początku 1994 r., obchodzimy więc w tym roku dwudziestolecie naszej działalności. Posiadamy własną siedzibę z w pełni wyposażonym studiem z którego korzystają nasi członkowie. Siedzibę i studio wykorzystujemy także do prowadzenia kursów fotografii dla młodzieży, a obecnie także dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku. 

Nadal niestety nie mamy własnej galerii fotografii. Korzystamy z galerii miejskich, ( Ośrodek Działań Artystycznych w Piotrkowie, Galeria „U Panien”, MOK). Wystawiamy swoje prace także   w Wyższej Szkole Handlowej w Piotrkowie, z którą na stałe współpracujemy. Rocznie Stowarzyszenie prezentuje od 14, do 16 wystaw indywidualnych i zbiorowych, w tym również naszych zagranicznych partnerów. Realizujemy więc tym samym nasz główny statutowy cel, czyli upowszechnianie fotografii jako dziedziny sztuki. 

Towarzystwo jest organizatorem wielu plenerów krajowych i międzynarodowych w ramach naszego autorskiego projektu: „Międzynarodowych, Plenerowych Spotkań Fotograficznych Wschód – Zachód”. W b.r. odbędzie się już VIII edycja naszych „spotkań”. Na stałe współpracujemy ze stowarzyszeniami z Ukrainy, Słowacji, Czech i Białorusi. 

Obecnie Towarzystwo liczy bez mała 30 członków. Nasza działalność jest wspierana przez miasto, a także sponsorów, dzięki czemu możemy kontynuować nasze działania. 

Jacek Szewczyk 

wystawę można było oglądać w dniach 11.02 - 06.03.2014 r.

Czytany 3420 razy