Następne ujęcia

 • Warsztaty fotograficzne indywidualne i grupowe dla młodzieży i dorosłych
  Warsztaty fotograficzne indywidualne i grupowe dla młodzieży i dorosłych
 • Magia Dnia 2024
  Magia Dnia 2024
 • Julian Sojka - W ostatnim momencie
  Julian Sojka - W ostatnim momencie
 • MISTRZOWSKIE WARSZTATY – Zbigniew Wichłacz – Człowiek w przestrzeni miejskiej
  MISTRZOWSKIE WARSZTATY – Zbigniew Wichłacz – Człowiek w przestrzeni miejskiej

Artykuły

Następne ujęcia

Zapraszamy na wernisaż wystawy Elżbiety Słupianek który odbędzie się 19 września o godzinie 18:30 w Galerii Fotografii im. Eugeniusza Hanemana w łodzi przy ul. Piotrkowskiej 102.

Elżbieta Słupianek to w wielkim skrócie pasjonatka fotografii. Członkini Polskiego Związku Fotografów Przyrody. Bohaterka reportażu telewizyjnego z serii ,,Kiedy jak nie teraz".

W tym roku została laureatką Konkursu Fotograf Roku 2023 0/Łódzki w kategorii ,,Impresje". Ela swoje fotografie publikuje w międzynarodowych czasopismach. Jej prace, prezentowane były na kilkunastu wystawach zbiorowych, a w ostatnich latach coraz częściej na indywidualnych. Czy była kiedykolwiek tzw. ,,pstrykaczem''? Wątpię. Wiedziała od dawna, że ,,Najpierw trzeba nauczyć się robienia zdjęć udanych, by mówić o zdjęciach pięknych" (cytat z J. Płażyńskiego). Ela na dzisiejszym etapie fotografowania, wzbudza tęsknotę do piękna. Brnąc konsekwentnie poprzez mechaniczne reguły fotografowania, jednocześnie zachłannie wychodzi świtem w pola, jedzie w inne krainy i światy. Podpatruje z pozycji pełnej zachwytu i uniżenia, głównie przyrodę i architekturę w symbiozie z tą pierwszą, w sposób niebanalny. Ale i jej ludzkie portrety pełne są radości życia, pojmowania oddziaływania koloru ale też refleksji nad naszą kondycją. Ale taka wystawa jeszcze przed nami...

Ela, jest ze zjawiskami atmosferycznymi za pan brat i nie boi się fotografować przy trudnej pogodzie. Może dlatego, jej fotografie krajobrazowe są pełne ujmujących kompozycji.

Zapraszam Państwa na spotkanie z fotograficzną i artystyczną wrażliwością Eli, warto...

Koleżanka po pędzlu i słowie Izabela Bedyniak-Siewierska
Łódź, wrzesień 2023 r.