Film Festival On Art

 • Warsztaty fotograficzne indywidualne i grupowe dla młodzieży i dorosłych
  Warsztaty fotograficzne indywidualne i grupowe dla młodzieży i dorosłych
 • „Autoportret w kwadracie 2024” /
  „Autoportret w kwadracie 2024” / "Self-portrait in a square 2024"
 • AKT
  AKT
 • Piotr Jabłoński
  Piotr Jabłoński
 • PUNCTUM 2023 OŁ ZPAF
  PUNCTUM 2023 OŁ ZPAF

Artykuły

Film Festival On Art

W ramach Film Festival On Art, zapraszamy 10 sierpnia 2023 r. na godz. 15:00 do Galerii Fotografii im. Eugeniusza Hanemana na projekcie filmów (wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona):

 https://www.facebook.com/watch/?v=1193215184843597

On the edge - Witold K. - 82' - Polska 2022

Jacek Knopp, Piotr Weychert - Film dokumentalny

Sylwetka polsko-amerykańskiego artysty Witolda Kaczanowskiego. Jego ojciec był dyrektorem Szpitala Psychiatrycznego w Tworkach pod Warszawą, gdzie artysta spędził dzieciństwo pod okupacją niemiecką. W 1964 r. przemycał na Zachód rękopisy pisarzy- dysydentów z Polski i Związku Radzieckiego, przez co przez wiele lat nie mógł wrócić do Polski. W 1967 roku Pablo Picasso namalował jego portret.

 

Sodom: the Gay Hyperpop Epic – 24' - Polska 2022
Piotr Michalski Film eksperymentalny

Gej-patriota Adam słyszy, że jego ojczyzna - Sodoma - jest w niebezpieczeństwie. Rusza więc w homerycki rejs, który uświadamia mu, co jest naprawdę ważne. Czy Adam zdoła ocalić swoich pobratymców, czy może wybierze coś znacznie cenniejszego?

 

Herbarium – 13' - Polska 2022

Iwona Pasińska Film eksperymentalny

Zanurzenie w pięknym świecie kwiatów i liści, w zieleniach, czerwieniach i fioletach przechodzących w jesienne szarości i brązy, opowiedziane ruchem artystów-tancerzy Polskiego Teatru Tańca, w rytm suity Edwarda Griega w wykonaniu Trondheim Symfoniorkester & Opera.

 

F*cking Blue Carrots – 10' - Polska 2023

Julia Bui Film eksperymentalny
Oszołomiona nagłym odkryciem niebieskiej marchewki nastolatka wyrusza w podróż, by zrozumieć co się dzieje. Tragikomedia z zaskakującym zakończeniem.

 

Pure baroque – 10' - Polska 2023 Paweł
Czarkowski Film Fabularny Krótka historia dziejąca się w ludzkiej głowie, gdzie wczoraj zderza się z jutrem, tworząc dzisiaj.