„Strzelając fotografią” - Plener fotograficzny aktu ... i nie tylko

 • Warsztaty fotograficzne indywidualne i grupowe dla młodzieży i dorosłych
  Warsztaty fotograficzne indywidualne i grupowe dla młodzieży i dorosłych
 • Magia Dnia 2024
  Magia Dnia 2024
 • Julian Sojka - W ostatnim momencie
  Julian Sojka - W ostatnim momencie
 • MISTRZOWSKIE WARSZTATY – Zbigniew Wichłacz – Człowiek w przestrzeni miejskiej
  MISTRZOWSKIE WARSZTATY – Zbigniew Wichłacz – Człowiek w przestrzeni miejskiej

Artykuły

„Strzelając fotografią” - Plener fotograficzny aktu ... i nie tylko

Strzelając fotografią” - Plener fotograficzny aktu ... i nie tylko

Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza do udziału w plenerze fotograficznym pt. „Strzelając fotografią” organizowanym w terminie od 8-10 października 2021 r. w Westernland Laredo Town & raven territory Józefów 52a k/Chocza (GPS N 51 59'25,5 E 17 55'04)

Uwaga!

Termin przyjmowania zgłoszeń mija 14 września 2021 r.

Westernland to magiczna kraina dzikiego zachodu w samym sercu Polski. Otaczają ją dziewicze tereny nieskażone przez cywilizację, z dala od przemysłu i ruchliwych dróg, na skraju jednego z największych kompleksów leśnych w Wielkopolsce. Będziemy mogli fotografować dwie modelki aktowe na terenie miasteczka Westernland i w stylizowanych pomieszczeniach w westernowym biurze szeryfa połączonym z więzieniem, w klimatycznym domku stylizowanym na stację Pony Expressu oraz poza terenem kompleksu.

Lacrima_mosa

https://www.instagram.com/Lacrima_mosa_Photomodel

Liladkot

https://www.facebook.com/liladkot

W sobotę 9 października 2021, w samo południe odbędą się pojedynki rewolwerowców!

Uczestnicy będą mogli wziąć w nich udział. Chętni muszą posiadać okulary ochronne oraz ochraniacze słuchu.

Liczba miejsc ograniczona (osoby pełnoletnie - fotografowanie aktu). Maksymalna ilość 10 uczestników - o udziale decyduje pierwszeństwo wpłaty zadatku w wysokości 400 zł . Koszt pleneru 900 zł. od uczestnika (członek ŁTF - 800 zł). Dojazd: we własnym zakresie.

Pierwszeństwo zapisu mają członkowie Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego.

W cenie: 2 noclegi w (pokoje wieloosobowe z łazienkami), ubezpieczenie, fotografowanie modelek aktowych, możliwe dla zainteresowanych konsultacje i omówienia wykonanych zdjęć przez organizatorów, wystawa poplenerowa. Samodzielne wywołanie negatywów czarno-białych. W cenę wliczone są również 2 śniadania, 2 obiadokolacje i ognisko z kiełbaską.

Co warto ze sobą zabrać: To, co zawsze na warsztaty fotograficzne – przede wszystkim aparat z obiektywem i kartą pamięci!, wygodne ubranie na każdą pogodę, ładowarki i zapasowe akumulatory, statyw też się przyda, Z obiektywów szczególnie przydadzą nam się umiarkowane, jasne „stałki” i zoomy. Ale, makro czy rybie oko lub inny szeroki kąt też się przyda. Można też wrzucić trochę rekwizytów dla modelek, nie ingerujemy w fotografowanie nie ma przymusu, by koniecznie robić foty stylizowane na „Dziki Zachód”.

Dla miłośników fotografii tradycyjnej: zabierz ze sobą film czarno-biały do procesu zimnego, a będziesz miał możliwość wywołania materiału na miejscu. Zabieramy koreksy i chemię do wywołania materiałów czarno-białych.

Z wybranych zdjęć powstałych podczas pleneru powstanie wystawa poplenerowa. W związku z tym każdy uczestnik zobligowany jest do przekazania organizatorowi 4 zdjęć w postaci plików: jpg, o wymiarach 50x70x cm, rozdzielczość 300 dpi. Maksymalnie do trzech tygodni po zakończeniu pleneru.

Przykładowe menu:

Stół Traperski: chleb wiejski, smalec ze skwarkami, ogórek kiszony, ser twarogowy z cebulką (gzik), żurek

Obiad: frytki, karkówka z grilla, surówka x2 Kiełbasa farmerska na ognisko, pieczywo i dodatki Sałatka grecka Napój 0,5l (cola, fanta, sprite) 2 szt./os Piwo butelkowane 0,5l – 2 szt./os. Śniadanie kontynentalne x 2

Nocleg: westernowe biuro szeryfa połączone z więzieniem oraz w klimatyczny domek stylizowany na stację pony expressu.

Aby się zapisać, prześlij nam zgłoszenie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., równocześnie dokonując wpłaty zadatku w wysokości 400 zł, na konto ŁTF: Nr konta: 13 1020 3352 0000 1202 0074 2676 koniecznie z opisem przelewu „Plener fotograficzny” Zgłoszenie będzie przyjęte dopiero po zaksięgowaniu wpłaty! W przypadku odwołania pleneru przez organizatora wpłacone pieniądze zostaną zwrócone.

Informacji o plenerze udziela: Sławomir Grzanek: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 888 297 399, Organizator: Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne: Sławomir Grzanek, Krzysztof Jarczewski