Wystawa fotografii Martyn Goddard

 • 1%
  1%
 • 51
  51
 • SŁAWOMIR GRZANEK „ADHUC VITA”
  SŁAWOMIR GRZANEK „ADHUC VITA”
 • 70-lecie ŁTF
  70-lecie ŁTF

Artykuły

Wystawa fotografii Martyn Goddard

Uwaga!!! Wernisaż odbędzie się z przestrzeganiem obostrzeń sanitarnych (zasłonięcie ust, nosa, zachowanie bezpiecznej odległości).

Festiwal Soundedit od kilku lat rozszerzył działalność o organizację wystaw fotograficznych. Tegoroczną edycję wzbogacą aż trzy wernisaże. Swoje prace zaprezentują Martyn Goddard – wybitny i rozchwytywany fotograf z Wielkiej Brytanii, kolektyw polskich artystów oraz łódzki filmowiec i fotograf. Otwarcie wszystkich wystaw odbędzie się w trakcie festiwalowych dni Soundedit.

Prace Martyna Goddarda pojawią się w Galerii Fotografii im. Eugeniusza Hanemana,
w Łódzkim Towarzystwie Fotograficznym przy ul. Piotrkowskiej 102,
w dniu 22 października (czwartek), godz. 18:00.

Martyn Goddard – w czasie swej 20-letniej kariery robił zdjęcia do okładek albumów m.in. dla: The Jam, Blondie, The Cure, Debbie Harry, Bryan Ferry,
Elton John i wielu innych znanych i cenionych artystów. Zaczynał jako współpracownik uznanego w branży fotografa Gereda Mankowitza. Zdobywszy niezbędne doświadczenie,
Goddard stał się regularnym projektantem okładek i fotografem gwiazd nowej fali lat siedemdziesiątych i wczesnych osiemdziesiątych. Była to era płyt, na których umieszczano
pieczołowicie dopracowane zdjęcia. Budżety takich sesji były poważne, a oczekiwania producentów – wysokie. Od fotografów wymagano kreatywności i innowacji.

Fotografowanie takich artystów jak Blondie, The Jam, The Cure, AC/DC, Sham 69, Ian Dury i Toyah doprowadziło Martyna do zleceń pochodzących od Queen i Elton Johna,
tym samym dotarł do muzyków głównego nurtu rocka. W latach 80. artysta współpracował również z redakcjami prasowymi: „Sunday Telegraph”, „You”, czy „Sunday Times”.
Wykonywał tam portrety oraz filmy z takimi wykonawcami jak: Genesis, U2, Jethro Tull, UB40 i Wham. Dzięki współpracy z prasą, fotografował – przede wszystkim portrety - również wielkich pisarzy, artystów, aktorów i polityków.

Okres współpracy z Wham pod koniec lat 80., w tym przełomowa trasa koncertowa po Chinach, zamknęła ten rozdział życia fotografa w branży muzycznej.
Martyn Goddard pracował również dla magazynu „Car”, tworząc nowe techniki fotografii samochodowej i podróżniczej.