Wernisaż wystawy Artura Jastrzębskiego - Impresje paprocańskie 2/Sinice

 • 1%
  1%
 • Stefan Stromajer moja ŁÓDŹ w latach 1945-1990
  Stefan Stromajer moja ŁÓDŹ w latach 1945-1990
 • Darmowe warsztaty fotograficzne
  Darmowe warsztaty fotograficzne
 • Jacek Migdał 50 lat z aparatem
  Jacek Migdał 50 lat z aparatem
 • BIORÓŻNORODNOŚĆ SZANSĄ ZIEMI
  BIORÓŻNORODNOŚĆ SZANSĄ ZIEMI
 • WYSTAWA STOWARZYSZENIA FOTOGRAFICZNEGO ASHIYA
  WYSTAWA STOWARZYSZENIA FOTOGRAFICZNEGO ASHIYA
 • 70-lecie ŁTF
  70-lecie ŁTF

Artykuły

Wernisaż wystawy Artura Jastrzębskiego - Impresje paprocańskie 2/Sinice

Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza na wernisaż wystawy Artura Jastrzębskiego pt. Impresje paprocańskie 2 /Sinice który odbędzie się 4 grudnia o godzinie 18:30 w Galerii Fotografii im. Eugeniusza Hanemana w Łodzi przy ulicy Piotrkowskiej 102.

"Impresje paprocańskie 2/Sinice" to kontynuacja projektu "Impresje paprocańskie", który był prezentowany w latach 2010-2011 w Tychach, Mikołowie i Łodzi. Na nowy projekt składa się 26 fotografii, które powstały w latach 2011-2017 w Tychach-Paprocanach (Jezioro Paprocańskie, Ośrodek Wypoczynkowy "Paprocany"). Całość jest podzielona na trzy części: Paprocany w kolorze, Paprocany monochromatyczne, Sinice. 

Cóż takiego jest w tym miejscu, że przyciąga jak magnes? Sam doprawdy nie wiem. Może właśnie w tym tkwi sekret Jeziora Paprocańskiego, że nie da się do końca zdefiniować jego uroku. Zresztą po co?
Mam do tego miejsca stosunek bardzo emocjonalny, wręcz emocjonalnie nieobiektywny. Błogie dzieciństwo, dorastanie, pierwsze randki i alkohol... A teraz zabieram nad jezioro mojego 11 letniego syna i na nowo razem z nimi odkrywam coś, co wydawało się już takie znajome, wręcz pospolite. Stare obrazy z dzieciństwa, stają się zupełnie nowymi kadrami. Jeszcze kilka lat temu wydawało mi się, że znam Jezioro Paprocańskie jak własną kieszeń, niezależnie od pory roku. Jednak za każdym razem jest jakoś inaczej, stąd nowe fotografie i pomysł na kontynuację pierwszej części, do której zachęcali mnie znajomi fotografowie. 

Nowy projekt zostanie zaprezentowany w latach 2018-2019 kolejno w Łodzi, Katowicach, Lublinie i Tychach.