Wernisaż wystawy pt.

 • Warsztaty fotograficzne indywidualne i grupowe dla młodzieży i dorosłych
  Warsztaty fotograficzne indywidualne i grupowe dla młodzieży i dorosłych
 • „Autoportret w kwadracie 2024” /
  „Autoportret w kwadracie 2024” / "Self-portrait in a square 2024"
 • Autoportret w kwadracie
  Autoportret w kwadracie
 • Mistrzowskie warsztaty - Zbigniew Wichłacz
  Mistrzowskie warsztaty - Zbigniew Wichłacz
 • Mistrzowskie warsztaty -Piotr Tomczyk
  Mistrzowskie warsztaty -Piotr Tomczyk

Artykuły

Wernisaż wystawy pt. "Obywatel miasta Łodzi - Jan Machulski w fotografii Tomasza Komorowskiego"

Zapraszamy na wernisaż wystawy pt. "Obywatel miasta Łodzi - Jan Machulski w fotografii Tomasza Komorowskiego" który odbędzie się 2 lipca o godzinie 18:30 w Galerii fotografii im. Eugeniusza Hanemana w Łodzi przy ulicy Piotrkowskiej 102.

Obywatel Miasta Łodzi Jan Machulski

W lipcu br., przypada 90. rocznica urodzin Jana Machulskiego. Zapraszamy
do obejrzenia wystawy fotograficznej Tomasza Komorowskiego pt. „Obywatel Miasta Łodzi Jan Machulski”. Wystawa, będzie otwarta od 2 lipca we wnętrzach Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego, w przeddzień 90. urodzin Artysty, przy ulicy Piotrkowskiej 102. Przypomnijmy, ulicę Piotrkowską właśnie Jan Machulski uświetnił (był pomysłodawcą) niezwykłym filmowym pomnikiem - Aleją Sław.

Wystawie towarzyszyć będą inne wydarzenia kulturalne, przypominające postać Aktora, w jego niezliczonych rolach, gdy był profesorem i dziekanem Wydziału Aktorskiego w PWSFTviT w Łodzi.

Fotografia to wspaniałe medium, i dzięki temu postać Artysty odżywa w kadrach obiektywu prof. Tomasza Komorowskiego. Postać niezwykłego Łodzianina, ambasadora naszego Miasta, „Chłopaka z Bałut” Jana Machulskiego. W ten sposób składamy hołd wybitnemu twórcy, Honorowemu Łodzianinowi. Zaczynamy już
w piątek 29 czerwca o godzinie 18.00 w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych (z którym profesor Machulski był zaprzyjaźniony). Zaprezentowane zostaną filmy/etiudy szkolne z lat 1990/2008 - ze zbiorów prof. Wandy Mirowskiej oraz jeżeli czas pozwoli film fabularny „Ostatni dzień lata” z 2008 r.

Przed pokazami filmów zapraszamy na spotkanie ze znakomitymi aktorkami: Małgorzatą Flegel i Agnieszką Greinert – studentkami profesora Machulskiego
w latach 1980/1983 i 1991/1994, obecnie wykładowcami PWSTviT w Łodzi
i Akademii Teatralnej w Warszawie. 
„Łódź to moje miasto, do którego zawsze wracam, jak bocian, który odlatuje do innych krajów, ale musi wrócić i wychować pisklęta - ja kilkanaście takich piskląt wychowałem w łódzkiej szkole filmowej” (Jan Machulski, Obywatel Miasta Łodzi 2008 r., Stowarzyszenie SMoK, Muzeum Kinematografii).

Pomysłodawca
Elżbieta Czarnecka
Prezes Zarządu Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego
Sławomir Grzanek