Wernisaż wystawy Zbigniewa Januszka pt.

Artykuły

Wernisaż wystawy Zbigniewa Januszka pt. "Łódź do potęgi..."

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Zapraszamy na wernisaż wystawy Zbigniewa Januszka pt. "Łódź do potęgi ..." który odbędzie się 22 sierpnia o godzinie 18:30 w galerii fotografii im. Eugeniusza Hanemanna przy ulicy Piotrkowskiej 102.

Wydarzenie składa się z dwóch połączonych ze sobą części:

Część I - Wystawa fotograficzna "Łódź do potęgi…" która będzie prezentowana w Galerii Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego im. Eugeniusza Hanemana przy ulicy Piotrkowskiej 102 od 22 sierpnia do 5 września 2017 r.

Wystawa ma na celu prezentację znanych i nieznanych miejsc miasta w postaci nowatorskiego montażu fotografii. Niektóre fotografie przedstawiające dany obiekt/miejsce będą ponumerowane. Numeracja zostanie naniesiona na mapę Łodzi, która będzie dołączona do prezentowanych zdjęć. Umożliwi to zwiedzającym odnalezienie konkretnego miejsca na mapie miasta.

Część II – Manewry fotograficzne ”Szukamy miejsc Łódź do potęgi…” Każda osoba zwiedzająca wystawę będzie miała możliwość uczestniczenia w drugiej części wydarzenia połączonego ściśle z wystawą. Uczestnicy manewrów otrzymają małe wglądówki, na których umieszczona będzie połowa zdjęcia jednego z ponumerowanych obiektów z wystawy. Z tyłu wglądówki zostaną umieszczone odpowiednie loga, informacje o obiekcie i propozycje zadań.

Uczestnicy mają dowolność wyboru zadania:

1. Znalezienie w przestrzeni miejskiej prezentowanego obiektu/miejsca.
2. Wykonanie w dowolny sposób fotografii odnalezionego obiektu.
3. Podjęcie próby wykonania zdjęcia tak, aby wyglądało tak jak na wystawie, łącząc otrzymaną wglądówkę (pokazującą lustrzane odbicie obiektu) z jego rzeczywistym wyglądem.
4. Przesłanie wykonanego zdjęcia w postaci pliku cyfrowego na adres mailowy Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz redakcji Miasta Ł: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zebrana kolekcja tak wykonanych zdjęć zostanie opublikowana jak fotoreportaż w Łódzkiej Gazecie Społecznej Miasto Ł w formie papierowej, na stronie internetowej oraz na Facebooku.