Wernisaż wystawy Zbigniewa Januszka pt.

  • Autoportret w kwadracie
    Autoportret w kwadracie
  • 70-lecie ŁTF
    70-lecie ŁTF

Artykuły

Wernisaż wystawy Zbigniewa Januszka pt. "Łódź do potęgi..."

Zapraszamy na wernisaż wystawy Zbigniewa Januszka pt. "Łódź do potęgi ..." który odbędzie się 22 sierpnia o godzinie 18:30 w galerii fotografii im. Eugeniusza Hanemanna przy ulicy Piotrkowskiej 102.

Wydarzenie składa się z dwóch połączonych ze sobą części:

Część I - Wystawa fotograficzna "Łódź do potęgi…" która będzie prezentowana w Galerii Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego im. Eugeniusza Hanemana przy ulicy Piotrkowskiej 102 od 22 sierpnia do 5 września 2017 r.

Wystawa ma na celu prezentację znanych i nieznanych miejsc miasta w postaci nowatorskiego montażu fotografii. Niektóre fotografie przedstawiające dany obiekt/miejsce będą ponumerowane. Numeracja zostanie naniesiona na mapę Łodzi, która będzie dołączona do prezentowanych zdjęć. Umożliwi to zwiedzającym odnalezienie konkretnego miejsca na mapie miasta.

Część II – Manewry fotograficzne ”Szukamy miejsc Łódź do potęgi…” Każda osoba zwiedzająca wystawę będzie miała możliwość uczestniczenia w drugiej części wydarzenia połączonego ściśle z wystawą. Uczestnicy manewrów otrzymają małe wglądówki, na których umieszczona będzie połowa zdjęcia jednego z ponumerowanych obiektów z wystawy. Z tyłu wglądówki zostaną umieszczone odpowiednie loga, informacje o obiekcie i propozycje zadań.

Uczestnicy mają dowolność wyboru zadania:

1. Znalezienie w przestrzeni miejskiej prezentowanego obiektu/miejsca.
2. Wykonanie w dowolny sposób fotografii odnalezionego obiektu.
3. Podjęcie próby wykonania zdjęcia tak, aby wyglądało tak jak na wystawie, łącząc otrzymaną wglądówkę (pokazującą lustrzane odbicie obiektu) z jego rzeczywistym wyglądem.
4. Przesłanie wykonanego zdjęcia w postaci pliku cyfrowego na adres mailowy Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz redakcji Miasta Ł: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zebrana kolekcja tak wykonanych zdjęć zostanie opublikowana jak fotoreportaż w Łódzkiej Gazecie Społecznej Miasto Ł w formie papierowej, na stronie internetowej oraz na Facebooku.