Inne wydarzenia

 • Warsztaty fotograficzne indywidualne i grupowe dla młodzieży i dorosłych
  Warsztaty fotograficzne indywidualne i grupowe dla młodzieży i dorosłych
 • Magia Dnia 2024
  Magia Dnia 2024
 • Julian Sojka - W ostatnim momencie
  Julian Sojka - W ostatnim momencie
 • MISTRZOWSKIE WARSZTATY – Zbigniew Wichłacz – Człowiek w przestrzeni miejskiej
  MISTRZOWSKIE WARSZTATY – Zbigniew Wichłacz – Człowiek w przestrzeni miejskiej

Artykuły

Inne wydarzenia w galerii

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

„Parki Narodowe Ameryki Północnej” Witold Krymarys10.01.2006

cyfrowy pokaz przeźroczy z cyklu: W poszukiwaniu pejzaży maksymalnych

 

„Barwy Afryki - Tanzania, Uganda” Piotr Sroczyński11.04.2006

pokaz slajdów

 

„Pejzaże” Bartosz Pietrzak i Witold Krymarys08.06.2006

pokaz slajdów z parków amerykańskich

 

„Pejzaże” Bartosz Pietrzak i Witold Krymarys08.06.2006

pokaz slajdów z parków amerykańskich

 

„Iran 2007” Elżbieta Dworak13.11.2007

pokaz slajdów z podróży do Iranu

 

„Etiopia” Piotr Sroczyński10.03.2009

pokaz slajdów z podróży do Etiopii

 

„Mongolia, Syberia 2008” Marek Ładyński28.08.2008

pokaz slajdów z komentarzem Romualda Koperskiego

 

„Wypędzenie Sabinek” Grupa Łódź Kaliska19.10.2009

Teatr w trzech aktach pt. „Wypędzenie Sabinek” zakończony prezentacją świeżej pracy pt. „Jan Matejko jako Malewicz - życie i twórczość we współczesnych oczach”

 

„Z flashem w morzach tropikalnych” Aleksandra i Piotr Jabłońscy04.03.2010

Prezentowane prace przedstawiają rafy koralowe Indopacyfiku i Morza Czerwonego, wykonane podczas kilku wypraw do Azji południowo-wschodniej i Egiptu. Ciepły i słony ocean jest mieszkaniem dla wielu organizmów, które stały się bohaterami niniejszych zdjęć.  W Azji autorzy odwiedzali często dziewicze tereny, które stanowiły tajemnicę nawet dla tubylczej ludności.

Aleksandra Jabłońska pracuje w Katedrze Zoologii Bezkręgowców i Hydrobiologii Uniwersytetu Łódzkiego. Piotr Jabłoński działa w sferze biznesowej w krajach azjatyckich.

Obydwoje są płetwonurkami i należą do Stowarzyszenia Ochotniczej Straży Pożarnej - Oddział Ratownictwa Wodnego w Łodzi. Poznali świat podwodny Bałtyku, Morza Północnego, Śródziemnego i Czerwonego, Oceanu Indyjskiego i Pacyfiku. Od dziewięciu lat zajmują się fotografią podwodną. Zamiłowanie do podróży pcha ich ciągle w nowe strony świata, szczególnie chętnie wracają jednak do południowo-wschodniej Azji, gdzie byli już wielokrotnie.

Są autorami kilkunastu pokazów slajdów i wystaw zdjęć podwodnych i podróżniczych.

 

Birma” Elżbieta Dworak13.04.2010

pokaz slajdów z podróży do Birmy.

Pokaz ten to owoc podróży po południowo-wschodnich "kresach" Azji, w którą autorka wybrała się w grudniu 2009 r. Większość czasu, prawie 3 tygodnie, spędziła w Myanmarze i tak wspomina dziś ten pobyt: "Myanmar to obecna nazwa tego kraju, nie wszystkie państwa uznały obecne władze - junta wojskowa - dlatego w świecie funkcjonują dwie nazwy. Myanmar to jeden z najbiedniejszych krajów świata - widać to na każdym kroku. Kraj buddyjski, z tysiącami bogato zdobionymi pagodami i jednocześnie ubogimi domkami na palach z bambusa lub drewna tekowego. Kraj bardzo miłych ludzi, pozytywnie nastawionych do turystów, a jednocześnie odciętych szczelnie od reszty świata. Podróżowanie po kraju nie jest łatwe, kiepskie drogi (właściwie można powiedzieć, ze ich brak) i można odwiedzić tylko  niewielka cześć tego kraju. W Birmie ciągle nosi się tradycyjne longyi (spódniczki dla mężczyzn), maluje się twarze tanka i żuje liście betelu. Na polach wciąż używa się bawołów - można poczuć się jak w średniowieczu. Podróż do Birmy to podróż w przeszłość."


Elżbieta Dworak jest członkiem rzeczywistym ZPAF-u Okręgu Łódzkiego.

 

 

„Indie” Elżbieta Dworak12.04.2011

pokaz slajdów z podróży do Indii.

Elżbieta Dworak - artysta fotografik, członek ZPAF, prezentuje zdjęcia z miesięcznej wyprawy z plecakiem do magicznych Indii. Jest to kraj wielu kultur, religii, wspaniałych zabytków, który przyciaga swoim bogactwem, ale jednocześnie zadziwia, a niejednokrotnie szokuje każdego kto tu przyjeżdża.

 

 

„Indonezja i Singapur” Elżbieta Dworak17.04.2012

pokaz slajdów z podróży do Singapuru i Indonezji.

Elżbieta Dworak wybrała się w miesięczną podróż do największego wyspiarskiego kraju świata -€“ Indonezji -€“ ponad 17 tys. wysp z czego tylko 6 tys. jest zamieszkałych. Przejechała od Jawy po Flores odwiedzając 8 wysp, wspięła się na 3 aktywne wulkany (Bromo, Kawah Ijen i Kelimutu). Zobaczyła z bliska smoki z Komodo. Nurkowała w ciepłych morzach obserwując bogate życie na rafach koralowych. Podziwiała świątynie z listy Unesco w Prambanan i Borobudur. Indonezja jest wymarzonym miejscem na spędzenie wakacji w środku naszej europejskiej zimy, temperatura gwarantowana powyżej 30 stopni C.

 

Elżbieta Dworak - artysta fotografik, członek ZPAF, z zamiłowania podróżnik

Czytany 10536 razy
Więcej w tej kategorii: « Regulamin Galerii