LETNI PRZEGLĄD PORTFOLIO

 • Warsztaty fotograficzne indywidualne i grupowe dla młodzieży i dorosłych
  Warsztaty fotograficzne indywidualne i grupowe dla młodzieży i dorosłych
 • Magia Dnia 2024
  Magia Dnia 2024
 • Julian Sojka - W ostatnim momencie
  Julian Sojka - W ostatnim momencie
 • MISTRZOWSKIE WARSZTATY – Zbigniew Wichłacz – Człowiek w przestrzeni miejskiej
  MISTRZOWSKIE WARSZTATY – Zbigniew Wichłacz – Człowiek w przestrzeni miejskiej

Artykuły

LETNI PRZEGLĄD PORTFOLIO

Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza na:

LETNI PRZEGLĄD PORTFOLIO

Przegląd Portfolio to szansa uzyskania rad i wskazówek, a także perspektywa nawiązania kontaktów mogących zaowocować w przyszłości. Jeżeli nurtuje Cię wątpliwość co do jakości Twoich fotografii lub poszukujesz porad oraz wskazówek dotyczących dalszego rozwoju fotograficznego, serdecznie zapraszamy Cię na konsultacje dotyczące Twojego portfolio. Przegląd portfolio jest powszechnie stosowanym sposobem oceny fotografii, często realizowanym podczas renomowanych festiwali fotograficznych zarówno w Polsce, jak i za granicą. Nowatorskie spojrzenie z zewnątrz, konstruktywna krytyka oraz odpowiedź na pytanie: „co dalej?”, często stanowią punkt zwrotny, umożliwiający bardziej świadome i pasjonujące podejście do fotografowania.

REGULAMIN

 1. Letni Przegląd Portfolio ma charakter otwarty i skierowany jest do wszystkich zainteresowanych, m.in. do uczniów fotograficznych i studentów szkół artystycznych oraz fotografów.
 2. Spotkanie potrwa około 3 godzin. przy maksymalnej ilości do 8 uczestników.
 3. Koszt udziału w Letnim Przeglądzie Portfolio to 120 złotych za spotkanie.
 4. Przygotuj  swoje zdjęcia, tak byśmy zobaczyli jak i co fotografujesz – maksymalnie do 20 zdjęć.
  wydrukowane w formacje 15-21/20x30, lub w formie cyfrowej w formacje JPG, długi bok max, 3000 px, w rozdzielczości 72 dpi
 5. Przygotuj się na pytania:

– Co najbardziej lubisz fotografować?

– Jak często fotografujesz (codziennie, tylko na wakacjach, w weekendy etc)?

– Co uznajesz za swoją najmocniejszą, fotograficzną stronę, co zaś za najsłabszą?

– Jakie są Twoje oczekiwania związane z fotografią (chcesz z tego żyć, chcesz po prostu robić lepsze zdjęcia, masz ambicje zostać fotografem etc)?

 1. Jak się zapisać na przegląd portfolio:
  a. wybierz termin spotkania, wykonaj przelew 40 zł. zadatku na nr. konta ŁTF:
  13 1020 3352 0000 1202 0074 2676
  pozostałą część kwoty 80 zł. w gotówce zapłacisz w dniu spotkania.
 2. wyślij maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., prosimy wpisać w temacie maila: Letni Przegląd Portfolio, następnie w treści maila należy podać swoje dane osobowe i kontaktowe
  oraz dołączyć potwierdzenie przelewu 40 zł zadatku  i upewnij się że otrzymałeś maila zwrotnego z potwierdzeniem zapisu, w razie pytań zadzwoń pod nr. tel
  888 207 399
 3. Cykl spotkań Letniego Przeglądu Portfolio rozpocznie się w dniach:

Wtorek - 21.05 oraz 28.05 o godz. 18.00 w siedzibie Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego w Łodzi, ul. Piotrkowska 102.

Sobota 08.06. o godz. 10.00 spotkanie odbędzie się w Visual Arts Gallery, Łódź, ul. Przędzalniana 49/1

 1. W przypadku przekroczenia limitu wolnych miejsc, organizator zastrzega sobie prawo do odmowy przyjęcia zgłoszenia.(nastąpi zwrot zadatku lub wyznaczenie spotkania w innym terminie).
  Gwarancją przyjęcia zgłoszenia w Letnim Przeglądzie Portfolio jest zarejestrowanie

Prowadzący Letni Przegląd Portfolio

Zbigniew Wichłacz – autor zdjęć do filmów dokumentalnych, fabularnych i spektakli, dziekan Wydziału Operatorskiego łódzkiej Szkoły Filmowej. Zbigniew Wichłacz współpracował między innymi z Magdaleną Łazarkiewicz, Markiem Koterskim, Witoldem Leszczyńskim i Robertem Glińskim. Profesor, był wykładowcą Wydziału Operatorskiego PWSFTviT w Łodzi, w latach 2005-08 oraz od roku 2016 jego dziekanem. Opiekun wielu studenckich etiud. Twórca licznych wystaw fotograficznych, m.in. „Bramy Miasta” prezentowanej na Festiwalu Człowiek w Zagrożeniu w 2013 roku.

Sławomir Grzanek - prezes Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego, wiceprezes okręgu łódzkiego Związku Polskich Artystów Fotografików. Jest autorem i współautorem wielu wystaw fotograficznych, indywidualnych, zbiorowych (w Polsce i za granicą) oraz pokonkursowych, na których otrzymał wiele akceptacji, nagród, wyróżnień, dyplomów. W 2006 roku został przyjęty w poczet członków rzeczywistych Okręgu Łódzkiego Związku Polskich Artystów Fotografików (legitymacja nr 931), w którym obecnie pełni funkcję wiceprezesa. Prowadzi autorską pracownię fotograficzną oraz Visual Arts Gallery w zabytkowej dzielnicy Księży Młyn w Łodzi.