MISTRZOWSKIE WARSZTATY – TOMASZ STANIU STAŃCZAK – STREET PHOTO

 • Warsztaty fotograficzne indywidualne i grupowe dla młodzieży i dorosłych
  Warsztaty fotograficzne indywidualne i grupowe dla młodzieży i dorosłych
 • Magia Dnia 2024
  Magia Dnia 2024
 • Julian Sojka - W ostatnim momencie
  Julian Sojka - W ostatnim momencie
 • MISTRZOWSKIE WARSZTATY – Zbigniew Wichłacz – Człowiek w przestrzeni miejskiej
  MISTRZOWSKIE WARSZTATY – Zbigniew Wichłacz – Człowiek w przestrzeni miejskiej

Artykuły

MISTRZOWSKIE WARSZTATY – TOMASZ STANIU STAŃCZAK – STREET PHOTO

Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne & Visual Arts Gallery Sławomir Grzanek oraz Tomasz Staniu Stańczak
serdecznie zapraszają na kolejne fotograficzne spotkanie z cyklu:

MISTRZOWSKIE WARSZTATY
Tomasz Staniu Stańczak – Street Photo


Termin warsztatów - 25 maja 2024 r.
Miejsce - Siedziba Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego, Łódź, ul. Piotrkowska 102
Warsztaty odbędą się w godzinach – 10.00-16.30
Koszt warsztatów – 220 zł (członkowie ŁTF 180 zł, grupa warsztatowa 200 zł)
Zadatek 50 zł na konto ŁTF,
Nr konta: 13 1020 3352 0000 1202 0074 2676
Prosimy o opis przelewu – Warsztaty 25.05 Street Photo
Pozostała kwota w gotówce w dniu warsztatów.

Uwaga!!!
Zapisy do dnia 21 maja na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., w mailu prosimy podać , imię, nazwisko, nr. tel., oraz proszę dołączyć potwierdzenie przelewu.

Każdy uczestnik otrzyma certyfikat udziału w warsztatach

Tomasz Staniu Stańczak - Pracuje w łódzkim oddziale „Gazety Wyborczej” od 1999 roku. Jest absolwentem wydziału Zarządzania w Kulturze i animacji Fotografii Politechniki Zielonogórskiej. W 2009 otrzymał nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kategorii najlepszy materiał prasowy, za ilustrację do albumu o zamkach województwa łódzkiego.

Nie lubi uganiać się za politykami i celebrytami. Ceni sobie kontakty ze zwykłymi ludźmi, ale jak twierdzi, coraz trudniej o dobre relacje z fotografowanym. Dopiero gdy znika bariera i pojawia się zaufanie do fotografa, wtedy pojawia się to coś, dlaczego warto żyć. Z uwagi na swój charakter, doskonale czuję się fotografując architekturę i krajobraz, nie musi się wtedy spieszyć i może spokojnie przemyśleć to, co chce zarejestrować.

Czego nauczysz się na tych warsztatach?

Odkryj sztukę tworzenia wizualnych opowieści z codzienności i zanurz się w świat miejskiej fotografii podczas tego intensywnego warsztatu. Twoje niezwykłe spojrzenie na zwykłe sceny życia codziennego może być kluczem do wyjątkowej fotografii, a my pomożemy Ci odkryć tę kreatywną moc.

Na tym kursie nie tylko nauczysz się technik fotografowania w przestrzeni miejskiej, ale także odkryjesz, jak tworzyć znaczące i przemyślane wizualne narracje z życia wokół nas. Poprowadzimy Cię przez proces eksploracji różnych perspektyw, zachęcając Cię do uchwycenia różnorodnych punktów widzenia na jednym obrazie.

Nabędziesz umiejętności pracy z cieniami, odbiciami i innymi elementami otoczenia miejskiego, które mogą nadać Twoim zdjęciom niepowtarzalny charakter i głębię. Ponadto, dowiesz się, jak wykorzystać postprodukcję do dalszego podkreślenia swojego przekazu wizualnego.

Końcowym punktem tego kursu będzie stworzenie kompleksowego fotoreportażu, który nie tylko odda Twoje spojrzenie na życie miejskie, ale również będzie gotowy do publikacji online. W ten sposób Twoje prace będą mogły dotrzeć do szerokiej publiczności, pozwalając innym zanurzyć się w Twojej wizji miasta i codzienności.

Jaki jest projekt spotkania?

Projekt spotkania zakłada, że będziesz tworzyć fotografie na wyznaczone przez prowadzącego warsztaty tematy, skupiając się na konkretnych obszarach Twojego miasta lub miejscach, które odwiedzisz podczas warsztatów prowadzonych przez instruktora. Poprzez eksplorację tych lokalnych przestrzeni oraz tematów, będziesz miał okazję odkrywać i uchwycić unikalne aspekty otaczającego Cię świata.

Na zakończenie spotkania, na bazie zebranego przez Ciebie materiału fotograficznego, będziesz tworzyć esej wizualny. To nie tylko zbiór zdjęć, ale spójna narracja wizualna, która wyrazi Twoje spojrzenie na wybrany temat i miejsce. Ten esej zostanie opublikowany online na stronie organizatora warsztatów, gdzie będzie mógł być podziwiany przez szerszą publiczność, a także stanowić inspirację dla innych pasjonatów fotografii.

Plan warsztatów:
10.00-11.00 – Wprowadzenie i teoria: Omówienie podstawowych koncepcji fotograficznych, technik oraz celów warsztatów.
11.00-13.30 – Część praktyczna
13.30-14.00 – Powrót i zrzut zdjęć – przerwa kawowa
14.00-16.00 – Wybrane zdjęcia zostaną omawiane przez prowadzącego i uczestników.
16.00-16.30 – Podsumowanie warsztatów, wymiana wrażeń, dyskusja na temat zdobytej wiedzy
i doświadczeń, oraz ewentualne pytania i sugestie dotyczące przyszłych warsztatów

Do kogo jest skierowany ten warsztat?
Warsztat jest skierowany do wszystkich entuzjastów fotografii, którzy chcą zgłębić tajniki tworzenia znaczących wizualnych opowieści o życiu w mieście. Jest dedykowany nie tylko pasjonatom fotografii miejskiej, ale także wszystkim, którzy pragną rozwijać swoje umiejętności w dziedzinie fotografii oraz poszukiwać własnej wizji i głębszego zrozumienia codzienności.

Jeśli masz zamiłowanie do fotografowania i chcesz spojrzeć na miasto z zupełnie nowej perspektywy, ten warsztat jest dla Ciebie. Bez względu na Twój poziom zaawansowania - początkujący czy zaawansowany fotograf - warsztat zapewni Ci inspirujące i praktyczne doświadczenie, które pomoże Ci lepiej oddać piękno i złożoność życia miejskiego poprzez obiektyw swojego aparatu.

Wymagania i materiały:
Wychodząc z założenia że, najlepszy aparat to ten który mamy przy sobie, wystarczy aparat lub smartfon, ale przede wszystkim potrzebna jest ciekawość ulic, by wyruszyć w fascynującą podróż fotograficzną.

Dodatkowo zaleca się mieć przy sobie odpowiednie przewody dedykowane do posiadanego sprzętu, co umożliwi bezpośredni zrzut zdjęć na monitor lub laptop.