Krzysztof Jarczewski - Fotografia reklamowa broni palnej

 • Warsztaty fotograficzne indywidualne i grupowe dla młodzieży i dorosłych
  Warsztaty fotograficzne indywidualne i grupowe dla młodzieży i dorosłych
 • Magia Dnia 2024
  Magia Dnia 2024
 • Julian Sojka - W ostatnim momencie
  Julian Sojka - W ostatnim momencie
 • MISTRZOWSKIE WARSZTATY – Zbigniew Wichłacz – Człowiek w przestrzeni miejskiej
  MISTRZOWSKIE WARSZTATY – Zbigniew Wichłacz – Człowiek w przestrzeni miejskiej

Artykuły

Krzysztof Jarczewski - Fotografia reklamowa broni palnej

Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne oraz Visual Arts Gallery

„Uzupełniamy Autorskie Portfolio”

Krzysztof Jarczewski - Fotografia reklamowa broni palnej

Termin warsztatu – 2.03.2024 r.
Zapisy do dnia 26.02.2024 r.,

Dodatkowe informacje

www.ltf.com.pl

tel. 888 297 399

 Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne
oraz Visual Arts Gallery
zapraszają na kolejne wydarzenie z cyklu inspirujących spotkań i warsztatów fotograficznych pod nazwą „Uzupełniamy Autorskie Portfolio”. Naszym celem jest zaspokojenie potrzeb fotografów poszukujących zróżnicowanych fotografii do wzbogacenia swoich portfolio. W ramach tego cyklu oferujemy wyjątkowe sesje fotograficzne z różnych tematów, które mają na celu uzupełnienie i zróżnicowanie Waszych prac. Spotkania będą również stanowić warsztaty dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z nowymi tematami w fotografii. Każde spotkanie poprowadzi doświadczony fotograf specjalizujący się w omawianym temacie.

Na spotkaniu/warsztatach będziemy mogli fotografować broń palną (krótką i długą) pod okiem specjalisty w tym temacie Krzysztofa Jarczewskiego.

M. in. słynny rewolwer Colt Walker 1847 .44, najgroźniejszy rewolwer dzikiego zachodu, broń którą używał w filmach Clint Eastwood

Krzysztof Jarczewski: Członek Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego i Polskiego Stowarzyszenia Strzelectwa Westernowego.
Pracował dla Polskiej Agencji Prasowej, Hej na koń, Rynek Łódzki, Newsweek, Forbes, Angora,
a obecnie pracuję z tytułami: Puls Biznesu,, Polską Agencją Fotografów Forum

Ilość miejsc ograniczona (liczy się pierwszeństwo zapisu – przelewu 50 zł. zadatku)

Koszt warsztatów – 200 zł (170 zł. Dla członków ŁTF i uczestników poprzednich spotkań z cyklu uzupełnienia autorskiego portfolio.

Pozostała kwota w gotówce! (170/120 zł)w dniu spotkania.

Termin warsztatu – 2.03.2024 r.

Zapisy do dnia 26.02.2024 r.,

pod adresem mailowym – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 888 297 399

lub w siedzibie ŁTF, Łódź, ul. Piotrkowska 102. (pon-pt. W godz. 13.00-18.00)

 

Nr. konta 13 1020 3352 0000 1202 0074 2676

koniecznie z dopiskiem: Portfolio 2.03.2024 lub wpłaty gotówkowe.

W przypadku wystawienia faktury należy doliczyć podatek VAT

 

Przebieg spotkania:

Wprowadzenie do fotografii reklamowej broni palnej: Omówienie specyfiki i wyzwań związanych z fotografowaniem broni palnej w celach reklamowych. Przedstawienie kluczowych kwestii bezpieczeństwa i etyki związanych z tą tematyką.

 

Techniczne aspekty fotografii broni palnej: Szczegółowe omówienie technik fotograficznych, oświetlenia oraz sprzętu niezbędnego do wykonywania profesjonalnych zdjęć broni palnej. Praktyczne wskazówki dotyczące ustawień aparatu i oświetlenia.

 

Kompozycja i stylizacja zdjęć: Warsztaty dotyczące kompozycji zdjęć broni palnej oraz stylizacji, aby uzyskać efekt reklamowy i estetyczny. Praktyczne ćwiczenia w komponowaniu kadrów i dobieraniu odpowiednich akcesoriów.

 

Praca z modelem i rekwizytami: Szkolenie związane z kierowaniem modelem oraz wykorzystaniem odpowiednich rekwizytów w celu podkreślenia cech produktu i przekazania odpowiednich emocji w fotografii reklamowej broni palnej.

 

Retusz i postprodukcja: Praktyczne warsztaty z retuszu zdjęć broni palnej, w tym korekcja kolorów, usuwanie niedoskonałości oraz dostosowywanie zdjęć do potrzeb klienta. Wykorzystanie odpowiednich narzędzi i technik w programach do obróbki zdjęć.

 

Bezpieczeństwo na planie zdjęciowym: Szkolenie z zakresu bezpiecznego obchodzenia się z bronią palną na planie zdjęciowym. Omówienie procedur bezpieczeństwa oraz zasad pracy z bronią podczas sesji fotograficznych.

 

Kreatywne podejścia do fotografii reklamowej: Warsztaty dotyczące eksperymentowania z różnymi technikami fotograficznymi i perspektywami w celu stworzenia oryginalnych i przyciągających uwagę zdjęć broni palnej.

 

Analiza studium przypadku: Przedstawienie przykładowych projektów fotografii reklamowej broni palnej, analiza ich skuteczności oraz dyskusja na temat podejść artystycznych i technicznych wykorzystanych w tych projektach.

 

Sesja praktyczna z udziałem modelów broni krótkiej i długiej: Praktyczne ćwiczenia z fotografowaniem broni palnej w warunkach sesji zdjęciowej. Indywidualne doradztwo i wsparcie instruktora.

 

Prezentacja i omówienie prac uczestników: Zakończenie warsztatów obejmujące prezentację wykonanych przez uczestników prac oraz indywidualne omówienie ich przez instruktora. Podsumowanie zdobytych umiejętności i sugestie rozwoju dla każdego uczestnika.

 

Taki program warsztatów zapewnia kompleksowe przygotowanie uczestników do pracy w dziedzinie fotografii reklamowej broni palnej oraz umożliwia praktyczne wykorzystanie zdobytej wiedzy i umiejętności do rozwinięcia własnego portfolio.