Techniki szlachetne - Wystawa fotografii

 • Warsztaty fotograficzne indywidualne i grupowe dla młodzieży i dorosłych
  Warsztaty fotograficzne indywidualne i grupowe dla młodzieży i dorosłych
 • Magia Dnia 2024
  Magia Dnia 2024
 • Julian Sojka - W ostatnim momencie
  Julian Sojka - W ostatnim momencie
 • MISTRZOWSKIE WARSZTATY – Zbigniew Wichłacz – Człowiek w przestrzeni miejskiej
  MISTRZOWSKIE WARSZTATY – Zbigniew Wichłacz – Człowiek w przestrzeni miejskiej

Artykuły

Techniki szlachetne - Wystawa fotografii

Witamy na niezwykłej podróży przez świat fotografii, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością, a szlachetne techniki otwierają drzwi do niezwykłych wizualnych doświadczeń.
Niniejsza wystawa to hołd oddany sztuce fotografii w jej najbardziej wysublimowanej formie. Prezentowane prace ukazują wyjątkową umiejętność artystów w posługiwaniu się technikami szlachetnymi, takimi jak platynotypia, cyjanotypia, oilej czy guma. Każde zdjęcie jest jak kompozycja muzyczna, gdzie ogniwo po ogniwie tworzy harmonię pomiędzy światłem a materią, między kreatywnością a rzemiosłem.


Ta wystawa to również zaproszenie do eksploracji możliwości, jakie oferują techniki szlachetne. Chcemy, abyście odkryli świat, w którym fotografia staje się czystą sztuką rzemiosła. To przestrzeń, w której proces twórczy jest równie istotny, co efekt końcowy.
Dziękujemy wszystkim artystom za ich zaangażowanie i talent, które sprawiły, że ta wystawa stała się możliwa. Mamy nadzieję, że ta kolekcja będzie dla Was inspiracją i zaproszeniem do głębszego zanurzenia się w świat fotografii technikami szlachetnymi.

Wernisaż wystawy odbędzie się 28.11.2023 r. w Galerii Fotografii im. Eugeniusza Hanemana w Łodzi przy ulicy Piotrkowskie 102 o godzinie 18:30.

Autorzy:

Arek Akki, Malwina Bajas, Jacek Boczar, Dominika Cybuch, Michał Dzideczek, Martyna Furmankiewicz, Zbigniew Głuszczak, Sławomir Grzanek, Vitalii Hrekh, Witold Jankowski, Zbigniew Januszek, Anita Komza, Judyta Krzyżanowska, Eleonóra Maczik, Jacek Piotrowski, Alicja Przybyszowska, Sebastian Rosiak, Magdalena Seidler-Kumor, Urszula Sobieszek, Agnieszka Szadowiak, Alicja Szymańska, Robert Tarczyński, Beata Ulińska, Paweł Wieczorek.