62. Doroczna wystawa

 • Warsztaty fotograficzne indywidualne i grupowe dla młodzieży i dorosłych
  Warsztaty fotograficzne indywidualne i grupowe dla młodzieży i dorosłych
 • Magia Dnia 2024
  Magia Dnia 2024
 • Julian Sojka - W ostatnim momencie
  Julian Sojka - W ostatnim momencie
 • MISTRZOWSKIE WARSZTATY – Zbigniew Wichłacz – Człowiek w przestrzeni miejskiej
  MISTRZOWSKIE WARSZTATY – Zbigniew Wichłacz – Człowiek w przestrzeni miejskiej

Artykuły

62. Doroczna wystawa

Zapraszamy na wernisaż 62. Dorocznej Wystawy Fotografii Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego połączony z wręczeniem medali i dyplomów ŁTF za twórczość artystyczną który odbędzie 31 maja o godzinie 18:30 w Galerii Fotografii im. Eugeniusza Hanemana w Łodzi przy ulicy Piotrkowskiej 102.

wojtektkaczyński

 62. Doroczna Wystawa Fotografii ŁTF

W zeszłym roku doroczna Wystawa Fotografii Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego odbyła się w cieniu mijającej pandemii. Cieszyliśmy się z jej końca z nadzieją patrząc w przyszłość. Ten rok jest niestety jeszcze gorszy. Tragiczna, okrutna i bezsensowna wojna w Ukrainie każe spojrzeć z nowej perspektywy na nasze spokojne życie tutaj. Czy w obliczu śmierci czającej się tuż za granicą Polski, jest jeszcze jakiś sens w fotografowaniu portretów, przyrody, sportu, architektury….? Czy mają sens takie wystawy jak nasza doroczna?

W naszej części Europy podobne pytania zadawano dość często przez ostatnie sto lat. Przeszła tędy niejedna wojna. Odpowiedź może być tylko jedna: fotografować warto a nawet trzeba. Trzeba tworzyć piękne rzeczy nie tylko w celu zachowania jakiejkolwiek równowagi psychicznej ale i po to, by pokazać światu, że wszyscy mamy nadzieję na lepsze, wspólne, jutro.

Zdjęcia nagrodzone i zakwalifikowane do pokazania na 62. dorocznej Wystawie Fotografii ŁTF powstały w zeszłym roku. W żaden sposób nie nawiązują ani do pandemii ani do tegorocznych wydarzeń. Myślę jednak, że nasza wystawa - jako całość - jest dobrą odpowiedzią na aktualne problemy. Te kilka chwil, które spędzimy oglądając świetne fotografie pozwoli wszystkim na naładowanie akumulatorów.

Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne skupia osoby uprawiające najróżniejsze gatunki fotografii. Jurorzy muszą porównać ze sobą zdjęcia należące do wielu różnych gatunków. A następnie nagrodzić najlepsze z nich. Nigdy nie jest to proste zadanie.Ale tym razem naszą pracę znacznie ułatwił zwycięzca. Nagrodzone Złotym Medalem ŁTF zdjęcie Mariusza Jędraszczyka to świetna rzecz. Po prostu świetna. Pozostałe nagrodzone prace również zasługują na uznanie i pokazują, że ŁTF nadal jest mocnym punktem na fotograficznej mapie Łodzi.

Tak trzymać!

PROTOKÓŁ

Posiedzenia Jury

62. Dorocznej Wystawy Fotografii Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego

W dniu 11 maja 2022 roku odbyło się posiedzenie Jury 62. Dorocznej Wystawy Fotografii Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego w składzie:

Przewodniczący Jury:

- Zbigniew Wichłacz – ZPAF, Członek Stowarzyszenia Autorów Zdjęć Filmowych
Członkowie Jury:

- Michał Ludwiczak – ZPFP

- Wojciech Tkaczyński – Wiceprezes ds. artystycznych ŁTF

- Witold Krymarys – ŁTF, ZPAF

Komisarz konkursu i wystawy:

Sławomir Grzanek


Jury obejrzało i oceniło 119 prac 34 autorów. Do wystawy pokonkursowej
Jury zakwalifikowało 39 prac, 32 autorów.

Następujące nagrody otrzymują:

 • Złoty Medal ŁTF za Twórczość Artystyczną

 • Mariusz Jędraszczyk- za pracę pt. „Rysy”

 • Srebrny Medal ŁTF za Twórczość Artystyczną

 • Przemysław Kot - za pracę pt. „Marika”

 • Brązowy Medal ŁTF za Twórczość Artystyczną
  Anna Ogar - za pracę pt.”Galaxie du Couar”

 • Dyplom ŁTF za Twórczość Artystyczną
  Witold Molenda - za pracę pt. „Przemijanie 2” 

 • Dyplom ŁTF za Twórczość Artystyczną
  Piotr Kuczyński - za pracę pt. „Badenia”

  Wystawę można oglądać do 13 czerwca 2022 r.

Autorzy:
Michał Białkowski, Jacek Boczar, Barbara Buczek, Paweł Buczek, Dominika Cybuch, Damian Gajewski, Witold Jankowski, Zbigniew Januszek, Artur Jastrzębski, Mariusz Jędraszczyk, Henryk Komorowski, Przemysław Kot, Marek Krymarys, Piotr Kuczyński, Maria Lauks, Mariusz Lauks, Marta Lityńska, Witold Molenda, Mariusz Nowicki, Anna Ogar, Piotr Pardus, Dominika Pawełczyk, Sylwia Pietryga, Ryszard Sąsiadek, Justyn Skowron, Urszula Sobieszek, Robert Tarczyński, Krzysztof Tomaszewski, Edward Tomaszewski, Łukasz Urbaniak, Izabela Zielińska, Krzysztof Ziętkowski